Založ si blog

PiS ako vzor. Alebo vyhrá niekedy SNS voľby?

Po 89 roku nevyhrala voľby v SR žiadna liberálna,krestanská,zelená zjednodušene povedané svetoobčianská strana.Ked sa im to doteraz nepodarilo nepodarí sa ani za dalších 25-30 rokov.Takže,úzko profilové straničky nemajú šancu.Najlepší predpoklad aj možnosti vyhrávať voľby mali-majú strany ktoré stoja minimálne na dvoch pilieroch.Teda napríklad národnom,ľavicovom.Ak budú voľby v riadnom termíne a predsedom Smeru ostane R.Fico strana opäť vyhrá.Aký dosiahne výsledok teraz nerozoberám.Môže,byť prvá na páske SNS?môže,ale nemusí ani dalších sto rokov.Predpoklady má dobré.Historia,zavedená značka,klasická strana.Negatívna stránka je minulosť.Kauzy,vulgarita,rozdelenie strany.Najdôležitejšiu úlohu u strán hrá líder-predseda.To je jednoznačne alfa a omega úspechu či blamáže.Další Fico v budúcnosti v čele Smeru už nebude ktorý by mal takú charizmu preto to nahráva najviac Dankovi.On ale nemá dar reči,charizmu a vystupovanie Fica.Je to realita-fakt a takto to treba brať.S tým človek nič nenarobí.Silnejšie črty A.Danka.Pragmatizmus-určitá tolerantnosť-priamočiarosť-vyjadrenia k veci a viac menej jasné-zatiaľ očividne neklame-dôraz,zatiaľ takticky v úzadí-mocenský typ-nehrá formu autentický-nieje tlčhuba-samouk-nieje dogmatik-racionalita v úvahách.Slabé črty.Určitá najivita-niekoľko nepodarených vystupení-sklonovanie-ženskejšie vystupovanie-napatričné niekedy moralizovanie-protirečenia-nesústredenia sa na tlačovkách.Schválne,som si pozrela jeho pár tlačoviek.Tam kde hovoril pomalšie vyjadroval sa bezchybne-bez jazykových komolenín.Ked sa vyjadruje rýchlejšie hlavne v roznevanosti komolí trepe jedná radosť.Teda viac myšlienok v hlave a už to ide samospádom.Už,teraz sa dá povedať že aj tak je oveľa väčší formát-politik ako všetci opoziční tajtrlíci-lúmeni.Ktorí sú do nohy okrem iného magori aj cirkusanti.Ked na sebe predseda SNS viac popracuje a neurobí fatálne hlúposti raz sa môže stať premier.Ovplyvniť sitáciu môže aj zahraničie-vonkajšia situácia aj domáce udalosti-okolnosti v štáte.Predovšetkým by strane prospela návšteva suseda.Rýchlokurz ako sa má robiť poriadna politika skoro vo všetkých oblastiach spoločnosti je za rohom.Poľská vládna PiS je dobrý príklad.Majú podobnú ideologiu-profil.Menšie školenie-odpozeranie vecí nezaškodí.

Mečiarovci by nemali voliť komunisticko oligarchickú schránku Smer- Vivat V. Mečiar

23.07.2017

Naša lúzička aj rôzne zahraničné zdroje /plátky, agentúry/ ako čtk si opäť berú do úst Mečiara. Verklikujú dokola však len staré známe ich otrepané frázy. Teda klamstvá a manipulácie. viac »

Prečo V. Mečiar nevybavil klietku hanby klaunom Mikloškovi, Fígeľovi, Bugárovi? Alebo Mečiar, Gašparovič, Hrnko Vivat Bravo

17.07.2017

Pre pamäť národa slovenského kto sa 17. 7. 1992 postavil proti deklarácii o zvrchovanosti štátu. KDH- Hrušovský, Neuwirth, Brocka, C/č/arnogurský, Dzurinda, Fígeľ, Chmelík, Krivčík, Kvasnička, viac »

Oportunista Fico pri vatre zvrchovanosti či ateista objímajúci Cyrila, Metoda a J. Ch. Korca- Alebo pochválil sa premiér kardinálovi o komunite LGBTI?

17.07.2017

Stará prefíkaná líška /premiér/ sa opäť predvádza a je vo svojom živle. Teda politicky sa premaľovať- prispôsobiť situácii. Dátumu v kalendári. Tentoraz sa vybral oslavovať- pripomenúť viac »

Peking, zápcha, Čína

Európu čaká dopravne najnáročnejší víkend leta

27.07.2017 10:34

S mnohohodinovými kolónami a dopravne nejvypätejším víkendom leta musia počítať nielen Slováci, ktorí sa cez víkend vydajú k Jadranskému moru.

poľsko, Protest

Gazeta Wyborcza: Polícia špehuje demonštrantov a opozíciu

27.07.2017 10:08

Poľská polícia, podriadená konzervatívnej vláde, špehuje opozičných politikov a občianskych aktivistov, tvrdí opozičný denník Gazeta Wyborcza.

Jozef Holjenčík

Polícia odmietla trestne stíhať exšéfa ÚRSO Holjenčíka

27.07.2017 09:58

Jozef Holjenčík bol šéfom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví od roku 2007, z funkcie odišiel vo februári pre medializované kauzy.

rýchlostná cesta R2

Dopravnú tepnu pri Zvolene na viac ako týždeň uzatvorili

27.07.2017 09:31

Rýchlostnú cestu R2 medzi Budčou a Zvolenom vo štvrtok o ôsmej hodine ráno úplne uzatvorili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 440805x
Priemerná čítanosť článkov: 2022x

Autor blogu

Kategórie